Kırmızı Büyü

Kırmızı büyü, Şeytanın kötülükleri olarak bilinir ve uygulamalarında ayinlerinde kaz kullanılır, kurban kesilir. Büyü ile ilgili işlemler genellikle olumlu yani ak ya da beyaz büyü ya da kara yani kötü büyü, kırmızı büyü ile bir enerji akışına dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Bir enerji beden ile ilgili bir organa psiko somatik ki yani ruhsal ve bedensel bir fonksiyon ile yöneltilebilir. Çağımızda birçok el yazması büyü kitabı mevcuttur.

En ünlüleri genel itibariyle 15. Yy’da olduğu düşünülen ve önceki yüzyılda gizemli olanı sihirbaz olarak bilinen kaynaktır. Özellikle de bu kitaba göre maddi olan dünyada kötü bir şekilde emellerini gerçekleştirmeye çalışan ruhlar aracılığı ile yaratılmış çeşitli etkili olumsuz ya da olumlu olabilecek faktörler vardır. Fakat sihirbaz, koruyucu meleği aracılığı ve yardımı ile büyü ile ilgili bütün işlemlere başvurarak kötü güçlere karşı koyabilir hatta kötü ruhları yönetebilme şansını elde edebilir.

İlk Nerede Uygulanmıştır?

Kırmızı büyünün türleri arasında en önemlileri genel itibariyle merkezi haiti olarak bilinen ve oradaki sakinler ve melezler aracılığı ile uygulanan kökenleri Afrika’nın totemlere dayanan inançlara bağlanmaktadır. Büyücü genel itibari ile uygulanılan ayinlerde figürler ya da dansların müziğin kendiliğinden geçmeleri ile kurban edilen hayvanların mesela horoz ya da kara keçi gibi ve bu amaçları ile güçler ile ölü ruhları harekete geçirdiklerine inanmaktadırlar.

Trans haline geçen vudu rahibeleri ve diğer büyücüler medyum iş ve işlemleri gerçekleştirerek hareket edebilme mekanizmalarına sahip olurlar. Bu duruma göre benzer bir uygulamaya da Brezilya’nın yerlileri macumba ya da makumba törenlerinde uygulanmaktadır.

Kırmızı Büyünün Zombi Hakimiyeti Kurmadaki Etkisi

Kırmızı büyünün çok konuşulan fakat şimdiye kadar hiç kullanılmamış bir fantastik olarak görülen bir tarafı ise zombiler rüyada yaşayan ölüler yani zombilerin mezardan çıkarılarak kara bireysel işlemler ile hipnoz ile söylenilen bu uygulamalarda cesetlerin ruhsuz bir şekilde olduğu söylenmektedir. Bir zombinin büyü edilmesi ya da yönlendirilmesi ise onu o hale soktun kara büyücünün işi olarak bilinmektedir.

Kırmızı büyü nedir ile ilgili yapılan ayinlerde genel itibariyle insanların gündelik yaşamlarında çok fazlasıyla korktukları ya da kendileri için bir kara bela olabilecek bir yeteneğe sahip olan cisimlerin ya da ruhların canlandırılması ve kişilerin ısrarla ve inatla bu korktukları cisim ya da ruhlara karşı onlarla yüzleşmeleri, onlarla karanlık bir ortamda bulunmaları ve bu şekilde ancak bütün korkularını yenebileceği düşünülmektedir.

Kırmızı büyü nedir ile ilgili yapılan iş ve işlemlerin başında özellikle de yazının başında da belirtilen ayetlerin Önemi ortaya çıkmaktadır. Çünkü bu ayetler esnasında kişiler ömürleri boyunca korktukları cisimler ya da ruhlar ile karanlık bir yerde yüzleştirilir. Aslında kendi ruhlarının korkulu rüyaları haline gelen diğer ruhların üstesinden gelebileceklerine inanmaktadırlar.

Kırmızı büyü ile ilgili ön plana çıkan önemli hususlardan bir tanesi de özellikle de bu ayinler esnasında korkusu olan bireylerin özellikle de horoz ya da kaz gibi hayvanların kesilmesi ve kanları ile etrafa kırmızı şekilleri çizilmesi ve bu çizilen şekillerin kendi ruhlarının diğer ruhların üstesinden gelebileceklerini inanmalarıdır.

Korunmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Kırmızı büyüden korunma yöntemleri ile ilgili özellikle de kişilerin normal iş yada hayatlarının akışında karşılarına çıkan olumsuz davranışlar ile başa çıkma yolları normal şartlarda ya da durumlarda gerçekleşmemesi durumlarında özellikle de uzman medyumlardan destek alınması en akılcı çözüm olacaktır.

Kırmızı büyüden korunma yöntemleri özellikle de uzman medyumun bireye sunmuş olduğu ya da önerdiği çeşitli bazı şeyleri yerine getirmesi gerekir. Özellikle de evinde ya da iş yerinde sürekli ve muhatap olmak zorunda olduğu diğer insanlar ile arasında bazı mesafelerin konulması ya da bazı kişilerle daha fazla samimi bir şekilde davranması gibi uygulamalar söz konusu olabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir