Mum Büyüsü

Bir olgu olarak sihir, Ateizme ve Agnostisizm’e karşı objektif bir delildir. Sadece laikliğe meydan okumakla kalmaz, tartışmasız olarak onu çürütür. İnsanlık, kendinin farkına vardığı günden bu yana doğaüstü güçleri önemsemiş ve kültürünün bir parçası haline getirmiştir.

Toplumların inanışları, kültürleri, siyasete bakışları farklı farklı olsa da hemen hemen birçoğunun büyü gibi doğaüstü güçlerin etkisi karşısında ürktüğünü, bilinemez alanın cazibesine kapıldıklarını söylememiz mümkün. Çok farklı büyü türleri olmasına rağmen mum büyüsü bunlar içinde ön plana çıkanlardan birisidir. Peki, mum büyüsü nedir?

Mum büyüsü, en basit yazım biçimlerinden biridir ve bu nedenle çok fazla süslü ritüel veya tören aracı gerektirmez. Başka bir deyişle, mumlu herkes büyü yapabilir. Burada mum büyüsü kimlere yapılır türünden bir soru sorulabilir. Mum büyüsü herkese yapılabilir; fakat mum büyüsü yapılan kişi burada önemlidir. Aynı anda kalabalık bir ekibe yapılamaz.

Doğum günü pastanızdaki mumları patlatmadan önce bir dilek tuttuğunuzda düşünün. Aynı bakış mum büyüsü için de geçerlidir. Sadece isteğinizin gerçekleşmesini ummak yerine, niyetinizi beyan edersiniz.

Bunu düşünürseniz, doğum günü mumu ritüeli üç önemli büyülü ilkeye dayanır:

Bir hedefe karar verin.

Sonucu görselleştirin.

Tezahür ettirme niyetinizi veya isteğinizi odaklayın.

Bir Mum Seçimi

Büyülü sistem uygulayıcılarının çoğu size mum büyüklüğünün çok da önemli olmadığını dile getirecektir. Esasında büyük mumlar verimsiz olabilir. Örneğin, yanması günler süren bir mum, büyünün çalıştığı biri için mumun tamamen yanmasına bağlı olarak dikkat dağıtıcı olabilir.

Tipik olarak, kısa konik mum veya adak mumu en iyi şekilde çalışır. Bazı durumlarda, bir büyü, belirli bir kişiyi temsil etmek için yedi günlük bir mum veya bir rakam mum gibi belirli bir mum türünü, sempatik bir büyü biçimini gerektirebilir. Mum büyüsü nedir gibi soruları bu aşamaya kadar aşmış olmanız gerekiyor.

Her Büyü İçin Yeni Bir Mum Kullanın

Büyü çalışması için her zaman yepyeni bir mum kullanmalısınız, örneğin bir gün önce yemek masasında veya banyoda yaktığınız mumlar değil. Bazı büyülü geleneklere göre, bir mum yanmaya başladığında etrafındaki eşyalardan titreşimler alır. Kullanılmış bir mum zaten titreşimlerle lekelenirse, bazı insanlar bunun olumsuz veya etkisiz büyülü bir sonuca yol açacağına inanır.

Mum Renkleri

Renkler söz konusu olduğunda, farklı büyü amaçları için elinizde bir çeşitlilik olmasını iyi olabilir. Mum büyüsü için renk yazışmaları aşağıdaki gibidir:

Kırmızı: Cesaret ve sağlık, cinsel aşk ve şehvet

Pembe: Dostluk ve tatlı aşk

Turuncu: Cazibe ve teşvik

Altın: Finansal kazanç, iş girişimleri ve güneş bağlantıları

Sarı: İkna ve koruma

Mumu Ritüelde Kullanma

Ritüel aşamasında geçmeden önce mum büyüsü kimlere yapılır konusuna dikkat edin. Uygun olmayan kişilere yapmayın, tutmaz. Mum büyüsü yapılan kişi, birinci dereceden yakınınız olamaz, akrabanız olmaması gerekir. Mahallenizden de olmamalı. Buna dikkat edin.

Bir mum büyüsü için doğal bir yağa ihtiyacınız olacak; Birçok uygulayıcı üzüm çekmesini kullanmayı sever çünkü kokusu yoktur. Başka bir seçenek de mum tedarik mağazalarından birinden özel mum sihirli yağları kullanmaktır. Mumun üstünden tutun ve sonra ortasına kadar ovalayın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir