Voodoo Büyüsü Nedir?

Büyüye karşı merakı olan kişilerin sıklıkla sorduğu soruların başında voodoo büyüsü nedir sorusu gelmektedir. Çok fazla merak edilen ve oldukça özel bir büyü çeşidi olan voodoo büyüsü işinin ehli medyumlar tarafından başarıyla yapılıyor. Tamamen deneyimlerine ve spiritüel güçlerine güvenilen medyumlar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde voodoo büyüsü etkileri tutmaz ve istenen sonuçları vermez.

Voodoo Büyüsü Tarihçesi

Bu özel büyünün kökeni çok eskilere dayanmaktadır. Birçok araştırmaya göre en az 500 yıllık bir tarihe sahiptir. Özellikle Mezopotamya topraklarında en fazla uygulanan büyü çeşitlerinin başında gelmektedir. Etkileri ve yapılışı itibariyle sabun büyüsüne benzer tarafları olsa da voodoo büyüsünün etkileri çok daha güçlüdür.

Voodoo Büyüsü Ne İçin Yapılır?

Ne için yapıldığı en az voodoo büyüsü nedir sorusunun yanıtı kadar sık yöneltilen bir diğer sorudur. Bir şekilde cezalandırılmak istenen kişilerin hem ruhen hem zihnen hem de fiziken yıpratılması için yapılır. Büyünün yapılmak istendiği kişi ne kadar yakındaysa etkileri kendini o kadar şiddetli ve hızlı gösterir. Genel olarak sevilmeyen ya da intikam alınmak istenen kişiler için yapılır.

Vodoo Büyüsü Kim Tarafından Yapılmalı?

Öncelikli olarak bu büyünün nasıl yapıldığı bilinse bile kesinlikle bir uzman ya da medyum desteği olmadan yapılmaması öneriliyor. Bunun birçok sebebi mevcuttur. Her tılsımlı büyü gibi voodoo büyüsü de istenmeyen sonuçlara etki edebilir. Burada enerjinin kontrolü ve doğru yönetimi için bu işe yıllarını vermiş olan medyumdan destek alınması şarttır. Tek bir noktasında bile hata yapıldığı takdirde karşı tarafa istenenden çok daha büyük zararlar verebilir. Aynı zamanda söz konusu büyü, hane içinde de istenmeyen olayların yaşanmasına neden olabilir.

Voodoo Büyüsü ve Yapılışı

Bu büyü diğer büyü çeşitlerinden farklı olarak büyük bir titizlikle uygulanıyor. İlmini bu yöne vakfetmiş hoca tarafından tüm detayların üzerinde teker teker durularak büyünün mutlak surette doğru bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Bu tılsım için adına ‘voodoo bebeği’ de denilen bir oyuncak bebek gerekiyor. Büyünün yapılacağı kişinin ya tırnağı ya da saçından / sakalından bir tutam alınmalıdır. Medyum talep ettiği takdirde bir fotoğrafı da getirilebilir. Daha sonra medyum tılsımlı sözleri bebeğe doğru okur. Akabinde bebeğin üzerine iğne batırılır. Her iğne batışında büyünün yapıldığı kişi aynı oranda fiziksel acı hisseder.

Voodoo Büyüsü Etkileri

Çok hızlı ve ani olması nedeniyle voodoo büyüsü etkileri diğer büyülerden çok daha farklı ve tesirlidir. Yapılan kişiyi sadece fiziksel olarak değil, ruhsal ve zihinsel olarak da etkiler. Kişide paranoya, uyku ve kaygı bozuklukları baş gösterir. Bu nedenle bu büyünün çok fazla sürdürülmemesi ve belli bir süre sonra yine yapan hoca tarafından bozulması önerilmektedir. Büyünün bozulması için de yine bir takım tılsımlı sözler okunmaktadır. Daha sonra voodoo bebeği toprağın altına gömülerek ya da yakılarak imha edilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir