Metafiziğin Gücü

Yaşadığımız çağda medyumluk ve metafizik konuları iç içe geçmiş, birbirinden bağımsız düşünülemeyecek kadar bağlı olan konulardır.

İnsanlar iki alem ile muhatap olurlar. Birincisi beş duyu organı ile algılanabilen bir alem iken buna fiziki dünya denir.

Metafizik nedir konusu ile ilgili fiziki alemin temelleri, genel itibari ile cismin bölünebilir en küçük parçası olan atom parçacıkları oluşturmaktadır. İkinci Dünya ise kuantum fiziğini yani düşünce enerjisini öne çıkarmaktadır. Fizik kurallarının geçerli olmadığı bu dünyada bir fizik ötesi alem ruh, maneviyat gibi kavramların bolca olduğu dünyadır.

Medyum Ve Metafizik Delili

Medyumlukta metafizik Medyum ve metafizik kelimelerinin geçmişine bakıldığı zaman özellikle de yunan mitolojisinde çok önemli bir yere sahip olan Aristoteles fizik ilimlerin ötesinde, dışında ya da bilimin iş görmediği alemdedir. Demiş.

Medyumlukta metafizik yüzlerce yıldır her dilde aynı anlama gelen metafizik adı genel itibarıyla doğaüstü anlamlarına gelmektedir. Bilim insanları, senelerden beri yapmış oldukları araştırmalarda elektrik ya da yer çekimi kuvveti, suyun kaldırma kuvveti gibi çeşitli bulguları keşfettiler. Fakat metafizik ile ilgili önemli bir nokta ya da önemli bir keşif henüz bulunamamıştır. İnsan hayatının arka bahçesi rüyadır. Bilim insanları yapmış oldukları araştırmalara göre rüya sadece 3 saniye ile 9 saniye arası gibi kısa bir süre içinde görülür. Fakat insanlar, bazen rüyalarının çok uzun hatta saatlerce sürdüğünü ifade etmektedirler.

Her ne kadar bilim insanları rüyaların görülmesinin sebebinin gerçek dünyada yaşanılan ya da bilinçaltına yerleşen bazı durumların gece vakti ya da gündüz vakti uyuma esnasında tekrar canlandırıldığı ile ilgili açıklamalarda bulunsalar da bu konu tamamen metafizik ilimi ile öğrenilecek ve medyumlar sayesinde gün ışığına çıkarılacak bir konudur. Metafizik konuları ile ilgili olan bir unsur meydana geldiğinde hoca ya da medyum olan bir kişi bireyin gençliğine, çocukluğuna, hatta bebeklik dönemine inerek yaşamış olduğu çeşitli durumları açığa çıkararak aslında bulunduğu gün ya da bulunduğu an ile ilgili çeşitli varsayımlar da bulunabilir.

Fakat insanlar, metafizik konuları ile ilgili pek konuşmaktan hoşlanmazlar. Bu durumun sebebi korkudur. Şu soru çok önemlidir. Metafizik nedir sorusuna cevaben Yani insanlar metafizik konularını konuşmaktan neden korkarlar. Birçok sebep sayılabilir. Aslında bu konu ile ilgili ayrılıktan ya da para kaybetmekten ya da sevdiği insanı kaybetmekten, yalnız kalmaktan, ağlamaktan, en önemlisi ölümden korkar. İnsanlar, bu nedenle metafizik konularından pek konuşmak istemezler.

Öldükten sonra hiç kimse tekrar dünyaya dönüp neler yaşadığını anlatamamıştır. Çünkü daha ölen hiç kimse tekrar şimdiye kadar dirilmemiştir. Her ne kadar İslam ve diğer hak olan dinlerde öldükten sonra tekrar dirilmenin hak olduğuna iman edilmiş ise de aslında insanlar o kadar sabırlı değiller. Çünkü İnsanlar öldükten sonra kendilerini nelerin beklediğini merak ederler.

Metafizik ve medyumların yapmış oldukları çeşitli çalışmalara göre ölüm ve ölümden ötesi aslında insanların dünyadaki kaderleri, imanları hal ve hareketleriyle yaşayış biçimlerine göre yorumlanabilecek ya da gün yüzüne çıkarılabilecek durumlar olduğu anlatılmaktadır.

Başlıca Metafizik Konuları

Öte yandan Metafizik analizi ile ilgili konulardan medyumları ilgilendiren başlıca kader, kaza, rızık, ecel, amel, evlilik, niyet, kısmet, aile, geçim gibi bütün konular kesinlikle medyumlar aracılığı ile önlerinin açılması ve kapatılması gibi çeşitli durumların meydana gelmesinden itibaren metafizik konularının en temel hassas olduğu konuların başında gelmektedir.

Yukarıda sayılan bütün Metafizik analizi konuları ile ilgili merak duyan ya da bu tip konulara ilgi duyan bireylerin özellikle Medyum Emir gibi işinde başarılı gerçekten işe yarayan tavsiyelerde bulunan bir uzmandan destek almaları çok daha faydalı olacaktır.

Uzman Medyumdan Destek Alımı

Piyasada Medyum diye geçinen fakat sadece uyduruk şeyleri anlatıp insanları kandıran karakterler elbette ki mevcut. İnsanların yapmaları gereken Medyum Emir gibi gerçekten işinde başarılı daha önce tavsiyelerde bulunduğu kişilerin yapmış oldukları yorumlara ve referans niteliğindeki bütün konuşmalarına bakarak Medyum Emir ile iletişime geçmek artık çok daha kolay olmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir