Vefk Nedir

Vefk dini açıdan tesirli bir dua olarak bilinir. Kelime anlamı açısından bakıldığında ise ‘uyum ve düzen’ şeklinde tabir edilmektedir. Özellikle insanlar üzerinde çok güçlü bir tesiri olduğundan dolayı, doğuştan yetenekli ve gerçek medyumlar tarafından ele alınarak hazırlanır. Tek başına çok ciddi bir etkisi olması ile beraber, özellikle herhangi bir sorun için büyülerin çok daha etkili olması adına destek şeklinde kullanılır. Manevi enerji ve başka varlıkların sürece girmesi ile beraber vefk ilmi çok güçlü ve etkisi hayat boyu sürecek bir olanak sağlamaktadır.

Vefk Nedir?

Herhangi bir amacı ulaşmasa ve menfaatleri koruyabilmek adına, ruhani yollar üzerinden hazırlanmış olan tesirli dua işlemine vefk denmektedir. Pek çok kişinin merak ettiği vefk nedir sorusuna kısaca bu şekilde cevap vermek mümkün. Manevi enerji ve başka varlıkların sürece girmesi nedeniyle, gerçek medyumlar tarafından ele alınan ciddi gizli İlimler arasında yer alır. Soruna bağlı olarak kişinin amacına uygun olarak hem ruhsal hem de fiziksel olarak etkileri bulunmaktadır.

Vefk Nasıl Yapılır?

Vefk yapılırken geometri, matematik ve evren biliminden faydalanılır. Özellikle vefk yapacak olan kişinin ebcet hesabını çok iyi bilmesi büyük öneme sahiptir. Bu hesap yüzyıllar önce büyük alimlerin ele aldığı ve hazırladığı, ciddi manevi gücü olan bir veridir. Bu veri Arap harflerine karşılık gelen belli rakamlar üzerinden ele alınan işlemler doğrultusunda yapılmaktadır. Aşağıdan yukarı, soldan sağa, alt ve üst köşelerin rakam toplamları kapsamında ele alınır ve yöntemi uygun şekilde işlem gerçekleştirilir.

Pek çok kişinin merak ettiği gibi vefk nasıl yapılır sorusu ise yukarıdaki unsurlar kullanmak suretiyle, gerçek medyumlar tarafından ele alınarak uygulanmaktadır. Arapça bilen, Kur’an’ın ayetleri konusunda hakim ve Ebced hesabını iyi bilen tecrübeli medyumlar ancak ve ancak vefki yapabilir.

Vefk Ne İçin Yapılır?

İnsanların gerçek yaşamda bir türlü çözemedim ve anlayamadığı farklı sorunları mevcuttur. Bu sorunlar zaman içerisinde kişinin hayatını çekilmez bir noktaya getirebilir. İşte böyle durumlarda manevi enerjiden faydalanmak büyük öneme sahiptir. Bu ise büyü ile beraber vefk üzerinden ele alınır. İnsanların ruhani açıdan üzerindeki enerji atabilmek adına gerçek medyumlar tarafından vefk uygulanır. O yüzden vefk nedir sorusuna hitaben insanların yaşadığı bazı sorun ve sıkıntıları dinlendikten sonra, buna uygun olarak gerçekleştirilen tesirli bir dua işlemi olduğunu dile getirmek mümkün.

– Platonik aşkları karşılıklı sevgiye dönüştürmek,

– Boşanmaları geri dönmek ve ayrılıkları sonlandırmak,

– İş ve sosyal hayatı düzene sokmak,

– Çare bulunmayan hastalıklara karşı deva olmak,

– Sevilmeyen kişilerin hayatını zora sokmak,

Bunlar gibi daha pek çok farklı duruma karşı vefk ilmi ele alınabilmektedir.

Kimler Vefk Yapabilir?

Vefk çok ciddi ve güçlü bir tesiri olan gizli ilimdir. Bu sebepten dolayı mutlaka vefk nasıl yapılır ve kimler yapar sorusuna karşılık gerçek medyumların ele alması gerektiği söylenmelidir. Mutlaka manevi enerjiyi kontrol altına alacak, doğru dualar, ayetler ve Esm-aül Hüsna okuması üzerinden uygulama gerçekleştirebilecek deneyimli medyuma sürece ile almalıdır. Aynı zamanda kişinin yaşadığı soruna ve medyumun yöntemi ile beraber amaca uygun şekilde ele alınması büyük öneme sahiptir.

Vefk Yapmak Dine Uyar mı?

Allah’ın Kur’an’da da belirttiği şekilde insanın kendine çare üretmesi gerekmektedir. Fakat yapılacak ve ele alınacak olan çalışmaların dine uygun olması büyük öneme sahiptir. Bu doğrultuda vefk ise Allah rızası istenerek, Allah’tan medet umarak dualar üzerinden yapıldığı için dini uygun olduğunu dile getirmek mümkün.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir